ROVATOK

FELADVÁNYOK

BETŰTÉSZTA

ASSZOGRAMMA

JÁTÉKOK

KVÍZJÁTÉK

FÓRUM

REGISZTRÁCIÓ

A mai nap képe

nap képe

Küldj be te is képet!
Képeslapküldés

Keresés az oldalon:

Friss fórum:
Játékok (2139)
Heti kvíz (1292)
Feladványok (17706)
AI (9)
Szívből szóló versek (1247)
Segítséget kérek, köszönöm (2536)
Betűtészta (3238)
A nap képe (4308)
Admin (427)
Tőlem Nektek (12509)
Ki mondta? (298)
játékos javítás (1700)
Hónap feladványa (703)
DINGIDUNGI (28)
asszogramma (1913)

 > Még több fórum

A hét kérdése:

Jelentkezz be a heti kérdéshez!

 > régebbi kérdések
 > kérdés beküldés

Legolvasottabbak:
IQ teszt
Egy angliai egyetem kutatásai
Varázsgömb
Hipnózis
Agyscanner

Megoldás beküldése

  Név:   

Tipp: Ha regisztrált felhasználóként küldöd be a megoldást, statisztikát olvashatsz a teljesített feladataidról 
  

Tűzkarika
2012-10-14 6:55
Az ifjú Tycho nyomában
Nehéz, beküldte: ocotillo*, szerkesztő: csibe08
Ödönke nemrég látta élete első gyűrűs napfogyatkozását. Kellő óvatossággal spéci szemüvegen át bámulta a napgyűrűt. A látvány annyira fevillanyozta, hogy utánajárt, és azt találta, hogy 2045. február 17-én délben Új-Zélandon láthat gyűrűs napfogyatkozást (ne keressetek utána). Ödönke a következő kérdésekkel ostromolta Etelkát, aki szerencsére csillagász szakkörre is járt.
1. Ödönke tudja, hogy a telehold a Földről néha nagyobb, néha kisebb, az a kérdés, hogy ezen napfogyatkozást követő első holdtöltekor Új-Zélandon kicsi vagy nagy Holdat fog-e látni? (4 pont)

2. A napfogyatkozás kezdetekor Új-Zélandról nézve a Hold a Napba keleti vagy nyugati irányból harap-e bele? (2 pont)

3. Ha Neil Armstrong pont ekkor szállna a Holdra, ugyanoda, ahova 1969-ben, akkor a kabinból kilépve és feltekintve mit látna a Holdon, és milyennek látná a Földet? (4 pont)


Felhasználónév:

Jelszó:

Jelszóemlékeztető



Friss feladványok:
 Látszólag egyszerű
 Varázs-szög
 Osztás 4. Egyértelműsítve !
 Párok kerestetnek
 Deszkapalánk rejtélye 2.
 Kedvelt szó
 G-körzetek

Hirdetés

© 2017 DigitalAge

impresszum  ::  médiaajánlat  ::  segítség  ::  ajánló  ::  kezdőlapnak  ::  kedvencekhez   RSS