ROVATOK
FELADVÁNYOK
BETŰTÉSZTA
ASSZOGRAMMA
JÁTÉKOK
KVÍZJÁTÉK
FÓRUM
REGISZTRÁCIÓ
A mai nap képe
Küldj be te is képet! Képeslapküldés
Keresés az oldalon:
Friss fórum: Feladványok (17614) Nyelvelés (1896) A nap képe (4011) Kinek Ki (634) Betűtészta (3099) Ki mondta? (268) asszogramma (1900) Nyomasevics Bobacsek (1225) Tőlem Nektek (12455) Selejtező (148) Szívből szóló versek (1190) Hónap feladványa (698) Játékok (1544) A hét kérdése (2037) honfoglaló (120) > Még több fórum
A hét kérdése:
Jelentkezz be a heti kérdéshez!
Legolvasottabbak: IQ teszt Egy angliai egyetem kutatásai Varázsgömb Hipnózis Agyscanner
Szöveg:
Legyen n természetes szám, a és b pedig valós számok. Ekkor igaz a következő, ún. binomiális tétel: . Tehát a fenti formula megmutatja, hogyan kell két tag összegét (ún. binomot) n-edik hatványra emelni. Ez a kombinatorika talán legklasszikusabb eredménye. A formula eredete a XI. századig nyúlik vissza. Omar Khajjam perzsa matematikus már ismerte a tételt. Newton vette észre, hogy a binomiális formula kiterjeszthető negatív, illetve nemcsak egész kitevők esetére is. Sokan az ő nevéhez kapcsolják a binomiális tételt.Példák:Ha a=b=1, akkor.Ha a=1 és b=-1, akkor.
Legyen n természetes szám, a és b pedig valós számok. Ekkor igaz a következő, ún. binomiális tétel:
.
Tehát a fenti formula megmutatja, hogyan kell két tag összegét (ún. binomot) n-edik hatványra emelni. Ez a kombinatorika talán legklasszikusabb eredménye. A formula eredete a XI. századig nyúlik vissza. Omar Khajjam perzsa matematikus már ismerte a tételt. Newton vette észre, hogy a binomiális formula kiterjeszthető negatív, illetve nemcsak egész kitevők esetére is. Sokan az ő nevéhez kapcsolják a binomiális tételt.
Példák:
Ha a=b=1, akkor
Ha a=1 és b=-1, akkor
Neved:
Felhasználónév:
Jelszó:
Jelszóemlékeztető
Friss feladványok: Sosemvolt ország Vegyessaláta 2. Egy a négyhez 80. Körérintők Egy a négyhez 79. Csak egy Négyek
Hirdetés
© 2017 DigitalAge
impresszum :: médiaajánlat :: segítség :: ajánló :: kezdőlapnak :: kedvencekhez